Top

سیستم های خورشیدی چگونه انرژی تولید می کنند؟

سیستم های خورشیدی چگونه انرژی تولید می کنند؟

سیستم های خورشیدی چگونه انرژی تولید می کنند؟

 

انرژی خورشیدی، مسلما پاکترین و قابل اطمینان ترین شکل انرژی تجدیدپذیر در دسترس است و میتواند در چندین شکل برای کمک به تأمین انرژی در خانه یا کسب و کار شما استفاده شود. پانل های فتوولتائیک خورشیدی (PV) تبدیل اشعه های خورشیدی به الکتریسیته توسط الکترون های هیجان انگیز در سلول های سیلیکونی با استفاده از فوتون های نور از خورشید. سپس این برق می تواند برای تامین انرژی تجدید پذیر به خانه یا کسب و کار شما استفاده شود.

برای درک این فرآیند بیشتر، بیایید به اجزای انرژی خورشیدی که سیستم کامل انرژی خورشیدی را تشکیل می دهند نگاه کنیم.

سیستم سقف

در بیشتر سیستم های خورشیدی، پانل های خورشیدی روی سقف قرار می گیرند. یک سایت ایده آل در سایه های پانل، بویژه در ساعات اول خورشید از ساعت 9 صبح تا 3 صبح، بدون سایه وجود دارد. یک نصب و راه اندازی در جنوب معمولا امکان بالقوه برای سیستم شما را فراهم می کند، اما جهت گیری های دیگر ممکن است تولید کافی را ارائه کند. درختان یا عوامل دیگری که سبب ایجاد سایه در روز می شوند، باعث کاهش قابل توجه تولید برق می شود. اهمیت سایه و کارایی نمیتواند بیش از حد باشد. در یک پنل خورشیدی، حتی اگر فقط یکی از 36 سلول آن سایه باشد، تولید انرژی توسط بیش از نیمی کاهش می یابد. پیمانکاران نصب و راه اندازی با تجربه مانند NW Wind & Solar از یک دستگاه به نام Pathfinder Solar استفاده می کنند تا قبل از نصب، مناطق بالقوه سایه را شناسایی کنند.

هر سقف دارای جهت گیری یا زاویه صحیح جهت استفاده از انرژی خورشید نیست. برخی از سیستم ها با پانل های چرخشی طراحی شده اند که خورشید را در سفر خود در سراسر آسمان دنبال می کند. سیستم های PV غیر ردیابی باید با یک زاویه برابر با عرض جغرافیایی سایت برای جذب حداکثر مقدار انرژی سالیانه باشد. جهت گیری های متناوب و / یا گرایش ها می تواند برای بهینه سازی تولید انرژی برای زمان های خاص روز یا برای فصل های خاص سال استفاده شود.

پنل های خورشیدی
پانل های خورشیدی، همچنین به عنوان ماژول شناخته می شوند، حاوی سلول های فتوولتائیک ساخته شده از سیلیکون هستند که نور خورشید را به برق تبدیل می کنند تا گرما. (“فتوولتائیک” به معنای الکتریسیته از نور است – عکس = نور، ولتاژ = برق.)

سلول های فتوولتائیک خورشیدی شامل یک فیلم مثبت و منفی از سیلیکون است که تحت یک تکه شیشه ای قرار گرفته است. همانطور که فوتون های نور خورشید بر روی این سلول ها ضرب و شتم، آنها الکترون ها را از سیلیکون بیرون می کشند. الکترون های آزاد منفرد شارژ ترجیحا به یک طرف سلول سیلیکونی جذب می شوند که باعث ایجاد ولتاژ الکتریکی می شود که می تواند جمع آوری و هدایت شود. این جریان توسط سیم کشی پانل های خورشیدی فردی با هم به صورت سری جمع می شود تا یک آرایه فتوولتائیک خورشیدی ایجاد کند. بسته به اندازه نصب، چندین رشته از کابلهای آرایه ای فتوولتائیک خورشیدی در یک جعبه الکتریکی در یک جعبه الکتریکی خم می شوند و به عنوان ترکیبی آرایه ترکیب شده نامیده می شوند. در داخل جعبه ترکیبی شامل فیوزهای طراحی شده برای محافظت از کابل های ماژول های فردی و نیز اتصالاتی است که به اینورتر تحویل می دهند. برق تولید شده در این مرحله DC (جریان مستقیم) است و باید به AC (جریان متناوب) مناسب برای استفاده در خانه یا کسب و کار شما تبدیل شود.

اینورتر

اینورتر به طور معمول در یک مکان قابل دسترس قرار می گیرد، که تقریبا عملی است به ماژول ها. در یک برنامه مسکونی، اینورتر اغلب به سمت جانبی بیرونی خانه در نزدیکی اصلی یا زیر پانل های الکتریکی نصب می شود. از آنجایی که اینورتر ها سر و صدایی اندکی دارند، باید هنگام انتخاب محل مورد توجه قرار گیرند.

اینورتر برق DC تولید شده توسط پانل های خورشیدی را به 220/380 ولت AC تبدیل می کند که می تواند برای استفاده فوری با اتصال اینورتر به طور مستقیم به قطع کننده مدار اختصاصی در پانل الکتریکی تبدیل شود.

اینورتر، برق تولیدی به شبکه  متصل هستند به طوری که قدرت تولید شده توسط سیستم برق خورشیدی شما در ابتدا توسط بارهای الکتریکی که در حال حاضر در حال کار است مصرف می شود. تعادل قدرت تولید شده توسط سیستم برق خورشیدی شما از طریق پانل برق خود عبور می کند و به شبکه برق متصل می شود. هر زمان که از برق منظومه شمسی بیشتر برق خود را تولید می کنید بیش از آنچه که بلافاصله مصرف می کنید، ابزار برق خود را به عقب بر گردانید!

متر خالص
در یک سیستم الکتریکی خورشیدی که همچنین به شبکه برق متصل است، قدرت DC از آرایه خورشیدی به توان 120/240 ولت AC تبدیل می شود و به طور مستقیم به سیستم توزیع برق انرژی ساختمان تحویل می شود. قدرت “خالص اندازه گیری شده است” است که به این معنی است که تقاضا برای قدرت از ابزار را کاهش می دهد زمانی که آرایه خورشیدی تولید برق – در نتیجه کاهش هزینه های نرم افزار. این شبکه های وابسته به شبکه به صورت خودکار خاموش می شوند، اگر قدرت ابزار به حالت آفلاین برود، و از کارگران جلوگیری می کند که از برق در هنگام قطع برق تغذیه می شوند. این نوع سیستم های الکتریکی خورشیدی به عنوان “شبکه” یا “بدون باتری” شناخته می شوند و تقریبا 98 درصد از سیستم های انرژی خورشیدی را که امروزه نصب می شوند تشکیل می دهند.

بدون دیدگاه

دیدگاهی بفرستید